English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

خبرنامه سال 91

  خـــبــرنـــامـــه              

انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران                                     

 
سال اول،شماره3،بهار1391                                                                        

 

هنر زندگی را قابل فهم و شایسته زیستن می­کند

اخبارکوتاه

گشایش مجله علمی-پژوهشی

طبق گزارشات جناب آقای دکتر حسنوند، مسئول کمیته پژوهشی انجمن، اقدامات اولیه برای گرفتن مجوز دو فصلنامه پژوهشی هنرهای تجسمی  تحت  با نام "آفرینش"انجام گرفته است. وطی پروسه­ای اعضاء هیأت تحریریه ، مدیر مسئول و سر دبیر آن انتخاب گردیدند. و پرونده ای در وزارت علوم  تشکیل گردیده است. وزارت علوم با عنوان مجله مخالفت نموده و  اظهارات آنها در خصوص دلیل علمی ارائه شده این بوده است که مجلات و نشریات تخصصی باید در لایه سوم تحقیق باشند. بدین معنی که می بایست  نشریات انجمن­های علمی، کاملاً تخصصی و شاخه­ای در زمینه پژوهش عمل نمایند. بررسی­های لازم جهت تخصصی شدن نشریه انجمن به در شوراها و جلسات انجمن در حال انجام است.

در ادامه ایشان پیشنهاد نمودند که به منظور گسترش فعالیت­های پژوهشی انجمن، آموزشکده پژوهشی راه­اندازی گردد.

سایت انجمن

طراحی سایت به گفته جناب آقای سپاس مقدم، مدیر بخش سایت انجمن، به گونه­ای است که  ثبت نام درانجمن به صورت الکترونیکی و در سایت امکان پذیر است. و همچنین خبرنامه نیز به صورت الکترونیکی و پویا در صفحه اصلی سایت  و هم به صورت ایمیل به اعضاء در دسترس هست.

وب سایت انجمن به صورت ساختار اولیه طراحی شده است. با اطلاعات اولیه از بخش­ها و فعالیت­های انجمن. سایت انجمن به سه زبان  تعبیه شده است. بخش اول آن شامل اخباراست که در دو بخش طراحی شده است. بخش اول شامل اخبار علمی انجمن هنرهای تجسمی است. و بخش دوم اخبار روزانه و هنری است که می­تواند از هر جایی و در مورد هر چیزی باشد. بخش معرفی انجمن که شامل تاریخچه و اساسنامه و بخش هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن است.

بخش مهم و پر کاربرد و پر مخاطب سایت، بخش اعضاء و کمیسیون­های علمی است.

بخش­هایی نیز در سایت طراحی شده است که تنها اعضاء قادر هستند که بدان دسترسی داشته باشند و برای عموم قابل دسترسی نیست.

برای هر یک اعضاء صفحه ویژه­ای طراحی شده است. که شامل رزومه و آرشیو کارهای آنها می­باشد. هر یک از اعضا دارای نام کاربری و رمز عبور شخصی برای دسترسی به سایت هستند که می­توانند ارتباط الکترونیکی با سایر اعضاء داشته باشند.

کمیته­های علمی نیز هریک به صورت جداگانه صفحه ویژه خود را دارد.

 

مشارکت انجمن با مرکز الگوی اسلام ایرانی پیشرفت

در نخستین کنگره  پیشگامان پیشرفت که در تاریخ سوم و چهارم خرداد ماه 1391، در محل اردوگاه علمی- فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد­؛نمایندگان انجمن­های علمی، کانون­های فرهنگی، نمایندگان دفاتر نخبگان استانی و تشکل­های دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور حضور و در نشست­های تخصصی کنگره با موضوعات مختلف شرکت داشته­اند.

 انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران به عنوان یکی از فعال­ترین انجمن­های علمی در این کنگره معرفی شد و به دلیل حضور فعال علمی تقدیر نامه دریافت نمود. رئیس هیأت مدیره انجمن سرکار خانم دکتر شاد، به عنوان داور نشست­های تخصصی و همچنین جناب آقای دکتر حسن­وند نیز از اعضای محترم هیأت مدیره در بخش داوری مقالات ارائه شده حضور فعالی در برگزاری این کنگره داشته­اند. برخی از اعضای رسمی این انجمن با ارائه مقاله، در بخش نشست­های تخصصی به پررنگ­تر نمودن نقش هنر و فرهنگ در طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، کمک شایانی نمودند. پیشنهاد ارائه گواهی حضور و گواهی ارائه و چاپ مقاله برای شرکت­کنندگان کنگره پیشگامان پیشرفت نیز از طرف مسئول خبرنامه انجمن در طی جلسات مشاوره به این این کنگره ارائه شد که با موافقت روبه­رو گردید.

 

شرکت در جلسه هم اندیشی انجمن های علمی ایران در مرکز ملی مطالعات جهانی شدن و امضای تفاهم نامه میان شورای انجمن­های علمی و مرکز مطالعات جهانی شدن

اولین نشست مشترک انجمن­های علمی ایران با مرکز ملی مطالعات جهانی شدن در تاریخ 9/3/1391 و ساعت 17:30 الی 22  و با حضور نمایندگان انجمن­های علمی ایران در مرکز ملی مطالعات جهانی شدن برگزار گردید. تشریح فرآیند جهانی شدن و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در این فرآیند توسط جناب آقای مهندس مشایی (دبیر شورای عالی راهبردی مرکز) و نیز تشریح جایگاه انجمن­های علمی در حوزه بین الملل توسط جناب آقای دکتر حسن شفتی (رباست محترم  انجمن حمل و نقل هوایی ایران و عضو کمیته بین المللی کمیسیون انجمن­های علمی ایران) قسمتی از دستور کار این جلسه بود. و در نهایت شرکت­کنندگان به ارائه نظرات و طرح دیدگاه­های خود پرداختند. در نهایت تفاهم­نامه­ای میان این مرکز و شورای انجمن­های علمی منعقد گردید تا از پتانسیل­های موجود در انجمن­ها در جهت جهانی شدن بهره گیری مؤثری صورت پذیرد.

 

اساسنامه انجمن

 فصل سوم انواع و شرايط عضويت

1-6-    عضويت پيوسته

مؤسسان انجمن و كليه افرادي كه حداقل داراي درجه كارشناسي ارشد در رشته ...هنرهای تجسمی، نقاشی، گرافیک(ارتباط تصویری)، عکاسی، طراحی صنعتی، طراحی پارچه،.صنایع دستی، هنرهای اسلامی. و رشته‌هاي وابسته باشند، مي‌توانند به‌عضويت پيوسته درآيند.

2-6- عضويت وابسته:

اشخاصي كه داراي درجه كارشناسي هستند و مدت 5 سال به نحوي در يكي از رشته‌هاي مذكور در بند 1-6 شاغل باشند.

3-6- عضويت دانشجويي:

كليه دانشجوياني كه در رشته‌هاي .. هنرهای تجسمی، نقاشی، گرافیک(ارتباط تصویری)، عکاسی، طراحی صنعتی، طراحی پارچه،.صنایع دستی، هنرهای اسلامی. و رشته‌هاي وابسته...... به تحصيل اشتغال دارند.

4-6- عضويت افتخاري:

شخصيتهاي ايراني و خارجي كه مقام علمي آنان در زمينه‌هاي ..هنرهای تجسمی...... حائز اهميت خاص باشد، يا در پيشبرد اهداف انجمن كمكهاي مؤثر و ارزنده‌اي نموده‌ باشند.

5-6- اعضاي مؤسساتي (حقوقي)

سازمانهايي كه در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي مربوط فعاليت دارند مي‌توانند به عضويت انجمن درآيند.

تبصره 1: افراد داراي درجه كارشناسي در يكي از رشته‌هاي مذكور در بند 1-6 مي‌توانند با تصويب هيئت مديره به عضويت پيوسته انجمن درآيند.

تبصره 2: اعضاي مؤسساتي به مثابه عضو وابسته انجمن محسوب مي‌شوند.

    ماده 7:هر يكي از اعضاء سالانه مبلغي را كه ميزان آن توسط مجمع عمومي تعيين مي‌گردد به عنوان حق عضويت پرداخت خواهدكرد.

تبصره 1: پرداخت حق عضويت هيچ‌گونه حق و ادعايي نسبت به دارايي  انجمن براي عضو ايجاد نمي‌كند.

تبصره 2: اعضاي افتخاري انجمن از پرداخت حق عضويت معاف هستند.

     ماده 8:عضويت در يكي از موارد زير خاتمه مي‌يابد:

1-8- استعفاي كتبي

2-8- عدم پرداخت حق عضويت سالانه

تبصره: تأييد خاتمه عضويت با هيئت مديره است.

مسئول خبرنامه و تهیه و تنظیم : زهرا عیشی