English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

مشاهده خبر
اولین تجربه نمایشگاه مجازی انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران  با محوریت محرم و کربلا با عنوان شور و شین در صفحه اینستاگرام انجمن  به نشانی  art_festival_avoa آغاز گردید. 25مهرماه1399

پیام  ریاست هیئت مدیره انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران . دکتر پریسا شاد قزوینی :

به نام صورتگر هستی .
 انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران ، امسال نیز به رسم سالهای پیش‌، توفیق یافت تا بیست و سومین نمایشگاه عاشورایی خود را در جمع هنرمندان، اساتید و فرهیختگان فرهنگ و هنر   در واپسین روزهای ماه صفر ، مهرماه ۱۳۹۹ با عنوان شور وشین  به صورت مجازی در صفحه اینستا گرام و سایت انجمن برگزار کند.
این نمایشگاه  که طی دو دهه اخیر بیاد مظلومیت سالار شهیدان و اهل بیت نبوت  برپا می شود، در سال جاری به علت بیماری فراگیر اجتماعی به تاخیر افتاد و مصادف شد با سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع).
باشد که به برکت این ایام، برگزاری این نمایشگاه،  نذر معنوی برای همه هنرمندان شرکت کننده به حساب آید.
در اینجا لازم است تاقدردانی خود را از مدیریت اجرایی این نمایشگاه  استاد گرانقدر جناب آقای   فریدون مردانی داشته باشیم که با بزرگواری و شناخت هنری اشان  عهده دار این مهم شدند.
همچنین سپاس  خود را از مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه الزهرا ، دانشگاه علم و فرهنگ ، گالری آنلاین و آموزشگاه مکعب  داریم که  هرساله دلگرم کننده ما در این راه  بوده اند.
در پایان، آرزومندم تا بحول قوه الهی، توفیق ایده پردازی های خلاقانه و نوآورانه برای جمع هنرمندان این وادی میسر آید و همراهی این جمع  ادامه دار باشد.  با سپاس بی پایان . پریسا شاد قزوینی

گزارش دبیرخانه انجمن و نمایشگاه:
نمایشگاه شوروشین منتخب آثار هنرمندان سراسر کشور شرکت کننده در بیست و سومین نمایشگاه محرم که هرساله توسط انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران برگزار میگردد. در این دوره با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه الزهرا  و دانشگاه علم و فرهنگ ،  آموزشگاه مکعب ، و گالری آنلاین برگزار شد .
به گفته ی فریدون مردانی دبیر اجرایی نمایشگاههای انجمن  ،نمایشگاه شور و شین از مورخه بیست و پنجم مهرماه و همزمان با واپسین ایام ماه صفر ، در  چهار بخش عکاسی .پوستر .تصویرسازی ونقاشی  با آثاری از  اعضای انجمن و سایر هنرمندان شرکت کننده سراسر کشور و بخش جنبی با دعوت از  اساتید دانشگاه ، با توجه شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی هنرمندان ، این دوره در صفحه اینستاگرام انجمن به نشانیart_festival_avoa
 بصورت مجازی به نمایش گذاشته خواهد شدکه امیدواریم بعداز جریان کرونا بتوانیم منتخب این آثار را  بر روی دیوار گالری های معتبر شهر تهران در معرض دید عموم قرار دهیم .
مردانی در ادامه افزود بعد از اعلام  فراخوان عمومی تعدادنهصدو هشتاد و چهار اثر به دبیرخانه ارسال گردید که پس از داوری اولیه تعداد صدوبیست اثر در بخش های مختلف به نمایشگاه راه پیدا کرد که امیدوارم مورد توجه علاقمندان به هنر قرار گیرد ‌.
لازم به ذکر است  به تمامی شرکت کنندگان راه یافته به نمایشگاه ،گواهی نمایشگاهی اهدا میگردد.

لینک مرتبط: http://www.avoa.ir
منبع: انجمن علمی هنرهای تجسمی
نویسنده خبر: سمیه دهقان
تاریخ انتشار: 1399/07/26 - 11:51
شناسنامه انجمن

 

حوزه  فعالیتهای انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی

 شامل کلیه رشته های علوم هنری در شاخه های «هنرهای تجسمی، مباحث تئوری هنرهای اسلامی، هنر ایران از باستان تا  معاصر و هنر جهان»