English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

مشاهده خبر
فراخوان ارسال مقالات سمپوزیوم بین المللی آرمان شهر کودکان؛ با رویکرد تبیین و بررسی شهر دوستدار کودک. 5 بهمن ماه 1399
 
 
فراخوان ارسال به سمپوزیوم بین المللی آرمان شهر کودکان با رویکرد تبیین و بررسی شهر دوستدار کودک
 
برگزارکننده:
فصلنامه آرمان شهر کودکان با همکاری و مشارکت انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران
 
مدیر مسئول و صاحب امتیاز فصلنامه تخصصی آرمان شهر کودکان: سیدکاظم سیدمراد
 
محورهای اصلی سمپوزیوم:
• مشارکت کودکان در فرایندهای برنامه ریزی
• کودکان به عنوان شهروندان دموکراتیک
• شهر از دیدگاه کودکان
• حقوق کودکان و میراث ملی – فرهنگی
• ارتقا سلامت جسمی و روحی مادر و کودک در تحرک و ترافیک شهری
 
توضیحاتی پیرامون سمپوزیوم بین المللی آرمان شهر کودکان به بیان خطیب خیبری مدیریت پروژه و دبیر اجرایی سمپوزیوم آرمان شهر کودکان:
 
سمپوزیوم آرمان شهر کودکان با اهداف افزایش دانش علمی و فنی به ذی‌نفعان و تصمیم‌گیرندگان، ارزیابی و بررسی طرح‌های علمی و پژوهشی دانشگاهی، ظرفیت‌سازی پروژه‌ها با رویکرد بهره بردای و سرمایه‌گزاری بخش خصوصی، تبیین و بررسی شهر دوستدار کودک برگزار می گردد.
حضور کودکان و نقش کودکان در تصمیم گیری طراحی های شهری مناسب برای کودکان نقش کلیدی دارد و ما می بایستی به خواسته های کودکان در شهر توجه ویژه ای داشته باشیم. خلق آثار کودکان می تواند ایده های جذابی برای طراحان و مدیران تصمیم گیرنده داشته باشد.
شهرهای امن، فراگیر و انعطاف‏پذیر و شهرک‏ های انسانی برای همه، حق هر شهروند و حق هر کودکی است. قرار دادن کودکان در قلب برنامه‏ ریزی و طراحی شهری منجر خواهد شد، که شهرسازی ما دوست‏داشتنی، پایدار، ایمن و فراگیر برای همه تبدیل شود.
رویدادی برای بیان چالش ها و امکان همفکری برای ارائه راهکار مسائل شهر دوستدار کودک می تواند نقشی تاثیر گذار و گره گشا برای فعالان این حوزه در تعامل با بخش دولتی و سیاست گذار فراهم آورد.
در این سمپوزیوم نمایشگاهی از آثار کودکان با عنوان شهر از نگاه کودکان به نمایش گذاشته خواهد شد و امکان برقراری ارتباط با تعداد زیادی از معماران و اساتید این حوزه برای بازدیدکنندگان فراهم است. 
حامیان رویداد می توانند با معرفی محصولات و توانمندی های خود از ارتباط مستقیم با گروه هدف که به علت مشغله زیاد کمتر در دسترس رسانه ها قرار دارند بهره‌مند شوند.
این رویداد تخصصی و علمی قصد دارد تا با بخش های گوناگون و متمایز خود بخش عمده ای از فعالان و اعضای حوزه معماری را طی مدت برگزاری رویداد گردهم آورد. این فرصت برای تمامی ذی نفعان رویداد امکان تبادلات تجاری را به نحو شایسته فراهم خواهد کرد.
ارتباط و استفاده از تجربیات مفاخر و پیشکسوتان معماری و شهرسازی فرصتی است که معماران جوان تر مغتنم شمرده اند، این سمپوزیوم با دعوت و برگزاری و نشست های تجربه مدار قصد دارد تا زمینه ارتباط این دو بخش معماری و شهر سازی را بیش از پیش فراهم آورد.
افزایش دانش علمی و فنی به ذی‌نفعان و تصمیم‌گیرندگان، نمایش توانمندی جامعه معماری و شهر سازی ایران، دعوت از انجمن ها، پیمانکاران و کارفرمایان حوزه شهرسازی، تبیین راه های همکاری موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی، از مهمترین اهداف برگزاری این سمپوزیوم هستند.
 
♦ تاریخ های مهم:
آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: ۲۰ اسفند ماه ۹۹
اخرین مهلت ثبت نام: ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰
اعلام نتایج داوری مقالات: ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
زمان برگزاری کنفرانس: ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
مکان برگزاری: تهران، خیابان شیخ بهایی، خیابان ایرانشناسي، شهرک والفجر، بنیـاد ایرانشناسي
 
♦ دبیرخانه سمپوزیوم:
تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع جنوب غربی میدان، پلاک۳۹، واحد یک، کد پستی: ۱۹۹۳۸۵۳۴۹۱
تلفن: ۸۸۰۳۰۲۸۹-۰۲۱ (ساعات تماس: شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر)
دورنگار: ۸۸۰۳۰۲۹۱-۰۲۱
ایمیل: info@kids-us.ir
سایت مرتبط: www.kids-us.ir
 
 
 
لینک مرتبط: http://www.avoa.ir
منبع: انجمن علمی هنرهای تجسمی
نویسنده خبر: سمیه دهقان
تاریخ انتشار: 1399/11/06 - 0:0
شناسنامه انجمن

 

حوزه  فعالیتهای انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی

 شامل کلیه رشته های علوم هنری در شاخه های «هنرهای تجسمی، مباحث تئوری هنرهای اسلامی، هنر ایران از باستان تا  معاصر و هنر جهان»