هشتمین کنگره ی اربعین ، امت و تمدن اسلامی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسئول ستاد معرفتی اربعین از برگزاری هشتمین کنگره بین المللی اربعین با مشارکت 10 مجموعه دانشگاهی و مرکز علمی استان خراسان رضوی در شهریور ماه همزمان با شروع ماه صفر در مشهد خبر داد. حجت الاسلام سعید اصفهانیان در اولین نشست رسانه ای هشتمین کنگره بین المللی اربعین که به میزبانی مرکز آموزش عالی فردوس مشهد برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی بیشتر از آنکه یک پدیده اجتماعی – سیاسی تعریف گردد، باید یک پدیده الهی و آسمانی دیده شود. ما قائل به آنیم که در زندگی روزمره و روزانه باید به نشانه های الهی در زندگی توجه کرد. از پدیده های الهی در زندگی ما، انقلاب اسلامی و جریان اربعین است. وی افزود: ما اگرچه با نگاه علمی به اربعین نظر داریم اما این نگاه علمی را منفصل از انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی و آینده مهدوی نمی دانیم. جریان اربعین آماده بازنگری به رفتار اجتماعی هست تا گفتگوی ظاهری مهدوی به حرکت حقیقی برسد، لذا نگاه تمدنی به اربعین یک نگاه ویژه است و در سه سال اخیر کنگره از خودسازی به تمدن سازی ورود کرد. مسئول ستاد معرفتی اربعین عنوان کرد: امسال کنگره با شکل ویژه تر با اساتید ایرانی خواهیم داشت و شعار امسال اربعین، امت و تمدن اسلامی است. کنگره هشتم اربعین در 17 و 18 شهریور ماه در سالن همایش های بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی در 5 پنل تخصصی از آرمان تا واقعیت اربعین،جبهه مقاومت، بیانیه گام دوم انقلاب، اربعین هنر و رسانه و مطالعات معرفتی اربعین برگزار می شود.

علی اصغر محکی، دبیر کمیته علمی هشتمین کنگره بین المللی اربعین نیز افزود: کنگره در 5 پنل تخصصی طی دو روز با سخنرانان بین المللی و سخنرانان ویژه بصورت حضوری و مجازی خواهیم داشت، مدعوین حضوری بین 70 تا 300 نفر با توجه به شرایط کرونا در نوسان می باشد. وی عنوان کرد: پیش نشست های کنگره از هفته قبل شروع شده و با عنوان از غدیر تا اربعین ادامه خواهد داشت. همچنین پنل تخصصی “همگرایی فرق و ادیان” توسط کمیته بین المللی کنگره علاه بر 5 پنل اصلی، پیشنهاد شده است که امیدواریم بتوانیم یا بصورت پنل و میزگرد یا بصورت سخنرانی برگزار نماییم.

صفحه اصلی - اصحاب الحسین (ع) (ashabolhussain.ir)

 

 


Image

آدرس دبیرخانه:  تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه دوم ، اتاق ارشد 2

تلفن: 8047050-0912

کد پستی: 1993893973

پست الکترونیکی: info[at]avoa[dot]ir

تمامی حقوق برای انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران محفوظ است.